Skip to main content
Facebookpinterest

Islas Cies w jeden dzień

Wielu turystów decyduje się przyjechać na Islas Cies tylko na jeden dzień. Powodów jest kilka. Możesz nie mieć namiotu i nie chcesz płacić dużo wyższej stawki za wynajęcie go (o tym jak dostać się na archipelag, o cenach i innych ważnych sprawach pisałem TU).
Jeśli mieszkasz w okolicy Vigo to wyspy są świetnym miejscem na spędzenie jednego dnia na pięknej plaży.
Na kilku polskich blogach przeczytałem, że jeden dzień w zupełności wystarczy aby zobaczyć tam wszystko, oraz że można się zanudzić na śmierć zostając na dłużej.
My spędziliśmy tam trzy dni i nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem na Islas Cies i zastanawiasz się jakie aktywności na Ciebie czekają, podrzucę Ci kilka pomysłów.

Plażowanie

Brytyjski magazyn The Guardian w 2007 roku uznał długą na kilometr piaszczystą Playa de Rodas za najpiękniejszą plażę na świecie. Po takiej rekomendacji więcej pisać nie trzeba. Dodam tylko, że na archipelagu znajdziecie w sumie 9 plaż, w tym jedną dla nudystów. Podążanie za drewnianymi drogowskazami i odkrywanie tajemniczych zakamarków wysp obudzi w Tobie małego odkrywcę 😀

Playa de Rodas

Jeśli ktoś Cię potem spyta „co robić na Islas Cies?” wystarczy, że pokażesz swoje konto na Instagramie z odpowiednimi tagami! 🙂 Swoją drogą to właśnie po publikacji w The Guardian archipelag zyskał ogromną popularność.

Spacery

Cztery kilkukilometrowe szlaki prowadzące do niezwykłych punktów widokowych są bardzo przyjemną atrakcją. Klify, latarnie morskie, lasy, skaliste zbocza to widoki żywcem wzięte z Wiedźmina 😀

Na popołudniowy spacer zabierz koniecznie latarkę. Widok z klifów jest tak niezwykły, że z pewnością zakochasz się w siedzeniu i patrzeniu na zachód słońca.
To zupełnie inna perspektywa. Nad polskim morzem słońce zachodzi na wysokości lewej ręki, bo morze mamy na północy. Na Islas Cies mamy widok prosto na zachód. Jesteś wtedy tylko Ty, słońce i bezkres oceanu.

Nurki, ptaki i gwiazdy

Fani nurkowania również znajdą tu coś dla siebie. Wszystkie centra nurkowe zlokalizowane są w Vigo. Oferta jest bardzo szeroka, bo nie dotyczy tylko wysp Cies. A jeśli nie nurkujesz, to być może zdecydujesz się zrobić tam kurs podstawowy 🙂
Wyspy Cies to także miejsce jednej z największych na świecie kolonii ptaków morskich.
Jest jeszcze jedna atrakcja organizowana dla turystów. Można się zapisać na nocną wyprawę na jeden z punktów widokowych i obserwować przez teleskopy rozgwieżdżone niebo.

A co poza tym?

Czy znasz uczucie odcięcia od cywilizacji? To jest ten moment aklimatyzacji gdy po wyjeździe z miasta potrzebujesz około 2 dni aby zrzucić z siebie miejski zgiełk i napełnić nowym miejscem. To jest mój argument aby na Islas Cies jednak zanocować.

Wpadając tam na jeden dzień nie zdążysz się ubrudzić. Będziesz kontrolował/a czas aby nie przegapić promu.
Więcej dni da Ci więcej czasu na zachwycanie się tym pięknym miejscem. Nie rozumiem argumentu „tam nie ma co robić”. A co chcesz robić? Czemu zawsze trzeba robić? Tam możesz nic nie robić. Jeśli odpoczynek jest przywilejem to nie ma się nad czym zastanawiać. Przyjemnie jest po prostu być w pięknym i cichym miejscu 🙂

Jeśli chcesz zobaczyć Islas Cies w „ruchu”, sprawdź wpis z linkami do VLOGA 🙂