Karaiby Europy

Islas Cies w zasadzie nie istnieją w świadomości zagranicznego turysty. Myśląc o podróży do Hiszpanii wybierasz Barcelonę, gorące południe, albo jedną z popularnych ciepłych wysp. Nic dziwnego, że na wakacje jeżdżą tam głównie Hiszpanie.

Procedura rejestracyjna

Wyspy leżą w pobliżu miasta Vigo – w północno-zachodniej Hiszpanii, w regionie Galicja. Aby się tam dostać musisz najpierw sprawdzić dostępność miejsc na kempingu tutaj: www.campingislacies.com

Na wyspach nie ma hoteli, dróg ani samochodów. Jest kilka pól namiotowych, sklep i parę knajpek.

Kiedy kemping jest już zarezerwowany, dostaniesz mailem specjalne kody rezerwacyjne na podstawie których możesz dokonać zakupu biletu na prom. Zezwolenie na wjazd do parku narodowego oraz rezerwacja miejsca na namiot jeszcze nie oznacza, że wszystko jest załatwione. Na wyspy wpuszczają dziennie do 2200 osób. Niektórzy płyną sobie tylko na jeden dzień bez noclegu dlatego tak ważna jest wcześniejsza rezerwacja biletu na prom. Dopiero gdy masz już wszystko załatwione dostaniesz mailem od galicyjskich władz specjalny QR kod, który jest Twoim biletem wstępu na archipelag.

Procedura wydaje się skomplikowana, ale wszystko załatwia się bez problemu. Jeśli chodzi o prom – my skorzystaliśmy z tej firmy (rejs z Vigo):
www.crucerosriasbaixas.com

Czy warto?

Według brytyjskiego magazynu The Guardian, Playa de Rodas na wyspach Cies została uznana w 2007 roku najpiękniejszą plażą na świecie. To chyba najlepsza rekomendacja aby zainteresować się tym pięknym miejscem 🙂

Tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć oraz dwóch odcinków vloga z których dowiecie się nieco więcej o Islas Cies!
Jeśli chcesz być na bieżąco z vlogiem zasubskrybuj kanał: 
http://bit.ly/ytonthewildroad